torstaina, lokakuuta 23, 2014

Beach house + Hemtex + Anno

Rento petaus




Voiko olla parempaa tunnetta kuin illalla pujahtaa sänkyyn kun on vaihtanut lakanat. Ja kirja odottamassa, tietenkin!

Ostin taannoin sekalaisen kasan kivoja tyynyliinoja edellisten loppuun käytettyjen tilalle. HEMTEXIN tyynyliinoissa on kivat hillityt värit ja mustavalkoinen ANNO sopii myös BEACH HOUSEN harmaisiin lakanoihin.


I love the feeling when you go to bed after changing the sheets and with a book of course!















Hauskaa torstaita!
Happy Thursday!

20 kommenttia:

  1. Olin eilen laittamassa instagramiin kyvan tekstillä "puhtaat petivaatteet ja kirja", mutta se sitten unohtu. Eli yhdyn täysin mielipiteeseesi. Kauniit petivaatteet ha tosiaan sopii hyvin yhteen!!

    VastaaPoista
  2. Juuri vaihdetut sänkyvaatteet=IHANISTA IHANINTA. Kauniit tyynyliinat ja kaikki sopii niin hienosti yhteen.

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Kyllä vain! Varsinkin talvella jos on pitänyt peittoja ja tyynyjä pakkasessa. <3 Vaikka puhtaita nämäkin ovat kun aina säännöllisesti kierrätän tyynyt ja peitot pyykkikoneessa, mutta vaikka ovat puhtaita niin ei siinä ole sitä talven tuoksua. :)

      Poista
  3. Voi kyllä! Puhtaat lakanat ja uusi opus yöpöydällä. Täydellistä. <3

    VastaaPoista
  4. I love clean sheets too.... one of lifes simple pleasures

    Mollyxxxx

    VastaaPoista
  5. Kauniit :) Puhtaat raikkaat lakanat on kyllä ihan parhautta! Itsekin toissapäivänä pesin petivaatteet, eilen tuuletin päivän niitä pikku pakkasessa ja illalla oli sinne sekaan mukava sujahtaa saunan jälkeen <3 kyllä nukutti!

    VastaaPoista