Miserable November
Syysvärit ovat kaikonneet. Kaikki on ruskeana ja märkänä maassa. Pimeää tulee hurjan aikaisin ja pilvisyys ja sade ei kyllä yhtään auta asiaa
Tsemppiä kaikille marraskuuhun. Mun inhokkikuukausi
I really hate November. Autumn colors are gone. It's just so grey and rainy and the days are sooooooo short
But, so lovely photo instants captured. As always a pleasure to visit your posts! A nice evening!
VastaaPoistaThank you :)
PoistaUlkona kieltämättä on tosi ankean näköistä. Ei kauheasti houkuta sinne mennä puuhastelemaan. Mutta kyllä tämä tästä taas iloksi muuttuu! Kivaa sunnuntaita :)
VastaaPoistaKiitos ja mukavaa viikkoa sinne :)
PoistaAnkeaahan tämä on. Tässä pimeydessä ei saa edes kunnon kuvia, lenkillä kastuu eikä meidän kissakaan halua ulos :)
VastaaPoistaNo sanos se!! :(
PoistaTämä todellakin on ankea kuukausi ainakin luonnon suhteen...
VastaaPoistaJeps :/
PoistaMuistan tosiaankin marraskuun aika masentavana, etenkin jos ei ole lunta.Täällä taas ihan päinvastoin; se on se kuukausi kun vihdoinkin alkaa tuntua että talvi on lähestymässä ,pitkän ja liian kuuman jakson jälkeen.
VastaaPoistaVoi suus kiinni siellä! :D ;) Vitsi vitsi!!
PoistaThe berries with water is good!
VastaaPoista:)
PoistaThank you for joining this week's party at https://image-in-ing.blogspot.com/2017/11/cars-were-classy-back-then.html
VastaaPoistaThanks :)
PoistaI am not that happy about winter coming but at least we have decent weather. The good thing is that it is the season to visit the desert.
VastaaPoista:)
PoistaYou sure know how to capture the soul of nature...in a leaf, a berry. Nice job!
VastaaPoistaThank you :)
Poista