maanantaina, tammikuuta 19, 2015

Kivaa keltaista

Nice yellow



Kevät hiipii salaa jo mieleen. Nautin talvesta, lumesta ja kylmästä - se saa jatkua maaliskuuhun puolestani. Mutta valo ja aurinko, niitä kaipaan enemmän ja enemmän. Pirteän keltainen kukallinen paita H&M:stä. Keltainen piristää takuuvarmasti!

Some lovely spring colors. I really enjoy the winter, snow and cold but I miss sun and light. This yellow flower shirt makes me happy!







//  MACRO MONDAY - SWEET SHOT TUESDAY 




Värikästä uutta viikkoa!

Colorful new week!!







24 kommenttia:

  1. Aivan upea yhdistelmä <3 Keltainen on ihana ja piristävä väri. Mukavaa viikkoa sinulle!

    VastaaPoista
  2. Niin ihanat kuvat ja miten Hurraa niin täydellisesti sopii asuun. <3 Iloista päivää, kuvasti toivat kevään. <3

    VastaaPoista
  3. Onpa kivoja yhdistelmiä!
    Miksi ihmeessä mä en osaa pukeutua noin :D

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. No hyvin vaikeaa se on minullekin, siihen mustaan ja harmaaseen on niin helppo sujahtaa. :D

      Poista
  4. Samoin sinulle - ihanaa viikoa! Kaunis keltainen väri.

    VastaaPoista
  5. Wau herkullista keltaista! Hienot kokonaisuudet, kaikille ei keltainen sovi, mutta muistan erään tyylikkään "keltaisen" ihmisen ja voi että hänellä hienoja juttuja:)

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Joo ei ole keltainen kaikkien väri. Ehkäpä meille bruneteille sopii paremmin!? :)

      Poista
  6. Ihana väri! Tänään täällä on aurinkokin päivää kultaamassa. Näin harakan risu nokassa, kevät taisi olla mielessä silläkin.

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Voipi olla..kyllähän ne tosi aikaisin keväällä pesänsä tekevät, harakat ja varikset. :)

      Poista
  7. Oooh ihanaa keltaista, ah ah!

    VastaaPoista
  8. Yellow is the sun.... Yellow is such a fine colour ☺️

    VastaaPoista
  9. ihanaa keltaista, mistä nuo puuhelmet olet hommannut?

    T. tiinuskaf

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Kiitos, tiinuskaf!! :) Puuhelmet on jo valitettavasti muutaman vuoden vanhat. Vaasan Rewel Centerissä on joskus ollut joku sellainen korukoju/liike niin muistaakseni ne oli sieltä. En muista nimeä.

      Poista
  10. I love the play of color and pattern in these photos Pieni!

    VastaaPoista
  11. Yup. Those yellow tops and yellow beads would make me feel happy, too. Spring is just around the corner. :-)

    VastaaPoista