lauantaina, toukokuuta 19, 2012

Sweet












13 kommenttia:

  1. wonderful pics! you are a very good photographer! have a nice weekend :)

    VastaaPoista
  2. voi jestas mitä herkkua :o
    pakko juosta aamupalapöytään! :D

    VastaaPoista
  3. Nam, meilläkin herkutellaan tänään suklaalla ja mansikoilla:) Mukavaa viikonloppua!

    VastaaPoista
  4. Nam, miten ihanan näköisiä herkkuja! Nyt on pakko suunnata kahvilaan, kun itseltä ei tuollaisia ihanuuksia tällä hetkellä kotoa löydy... :)

    VastaaPoista
  5. This ost is a real eye catcher. Love the polka dots and the red and dark brown of the dessert are so inviting. You did a wonderful job with your captures. They are all wonderful. genie

    VastaaPoista
  6. This ost is a real eye catcher. Love the polka dots and the red and dark brown of the dessert are so inviting. You did a wonderful job with your captures. They are all wonderful. genie

    VastaaPoista
  7. Voi jestas mitä kuolauskuvia! Hirveä suklaanhimo iski :)

    VastaaPoista
  8. Joo apua mikä tämä kakku on?? Pakko päästä maistamaan :)

    VastaaPoista
  9. Resepti:

    200g tummaa suklaata
    200g voita
    3dl sokeria
    5 kananmunaa
    1rkl vehnäjauhoja


    Vuoraa irtopohjavuoan pohja leivinpaperilla, voitele se ja reunat - ite käytin siis piirasvuokaa. Sulata suklaat ja voi kattilassa. Kun ne ovat sulaneet, ota pois liedeltä ja lisää sekaan sokeri ja sekoita hyvin. Lisää sitten yksi muna kerrallaan ja sekoita, viimesenä jauho.


    Kaada seos vuokaan ja paista n.25minuuttia 190 asteessa. Paistoaika vaihtelee uuneittain. Anna jäähtyä rauhassa ja vetäytyä, mielellään yön yli. Kippaa lautaselle ja nauti!!! :)

    VastaaPoista
  10. Näyttääpä herkulliselta, pakko saada itsekin jotain hyvää :)

    VastaaPoista